|
Dióból lesz a csoda: 2 vidám gyerekjáték esős napokra
A dió lehet gömbölyű vagy tojásdad, dudoros, barázdált vagy éppen sima hátú, kemény vagy papírhéjú, színe és külleme könnyen beindíthatja fantáziánkat. Ha sikerül úgy feltörni egy-egy szemet, hogy a csonthéjak épek maradjanak, remek játékot ígér átváltoztatásuk.
A diók utóélete - kertlakók a kövek között
A kövek alatt megbúvó, bokrok alján portyázó bogarak és békák bekerülhetnek a szobába is, ha festett dióhéjakból kelnek életre. Lelakkozva még a kertben is elhelyezhetjük őket.
Fessük le a dióhéjat, majd ha megszáradt, vékonyabb ecsettel, esetleg lakkfilctollal mintázzuk a bogár karakterének megfelelően. A béka és a teknős lábait, illetve fejét festés előtt ragasztópisztollyal kell rögzítenünk. A festék így teljesen eltakarja a ragasztópöttyöket. Ha megvan az alapszín, megfesthetjük az ettől eltérő részleteket, foltokat és arcokat.
Vitorlákat fel!
Játéknak vagy dekorációnak is mutatósak a kis vitorlások. A dió aljába önthetünk ujjnyi gipszet, amely kellő súlyt ad neki, így nem fog felborulni, ha kicsi játékfigurák utaznak majd benne.
A vitorlához szabjunk két 10×10 cm-es vászondarabot – ezek lehetnek egyformák vagy különböző színűek. Vékony vatelinből vágjunk akkora háromszöget vagy téglalapot, amekkora vitorla a hajótestnek kiválasztott dióhéjhoz illik.
A vatelint csúsztassuk a két vászon közé, gombostűzzük össze a rétegeket, majd sűrű cikcakköltésekkel varrjuk körbe a formát. Alulra és felülre készítsünk egy-egy pici gomblyukat, azután vágjuk körbe a háromszöget közvetlenül a varrat mentén.
Húzzuk a vitorlát egy méretre vágott hurkapálcára, vagy rögzítsük keskeny szalaggal a felső részét. A vitorla fölé ragaszthatunk pici zászlót. Az árbocrudat ragasszuk a dióhéj aljába, és szórjunk köré díszkavicsokat.
Forrás: nlc.hu
| |