Hogyan gondozzuk a golgotavirágot?
Az első spanyol misszionáriusok azt képzelték róla, hogy Krisztus szenvedésének jelképét hordozza és a dél-amerikai indiánok megtérítésére szolgál.
Egyeseket a golgotavirág virágzata töviskoronára emlékeztet, így lehettek ezzel az első spanyol misszionáriusok is, akik azt képzelték róla, hogy Krisztus szenvedésének jelképét hordozza és a dél-amerikai indiánok megtérítésére szolgál.
A Passiflora virága bonyolult szerkezetű, a csésze és sziromlevelek egyforma nagyságúak, háromkaréjú bibével a közepén, melyet sugárirányban, mereven elálló virágrészek egészítenek ki. Fehér, rózsa- vagy ibolyaszínűek.
Gyorsan kúszik
Nagyon ellenálló, erőteljes kúszónövény, amelyet tavasszal erősen vissza kell vágni, különben a kelleténél magasabbra nő. A visszavágás nyomán elágazások jönnek létre.
Sötétzöld lombozata és sajátos, rövid életű virágai dróttámasztékon vezetve érvényesülnek legjobban, gyakran kerek drótvázra futtatják.
A golgotavirág - ellenálló-képessége miatt- nyáron a szabadban is tartható, ahol félárnyékos helyet keressünk számára. Ha lakásban tartjuk, télen hűvös helyet kell biztosítanunk számára, legjobb ha hidegházban teleltethetjük, és ha tehetjük gyakran szellőztessünk, mivel a passióvirág imádja a friss levegőt.
Ízletes a gyümölcse
A kék passióvirágnak (Passiflora caerulea ) tojás alakú gyümölcse jóízű, fogyasztásra alkalmas, de ha nem akarjuk elfogyasztani próbálkozhatunk a golgotavirág szaporításával is, magról viszonylag könnyen szaporítható.
A magvetés optimális ideje tavasztól júliusig tart.
Hőigény: Átlagos meleg, télen 5-10 °C.
Fényigény: A lehető legnaposabb hely a szobában, nyáron a szabadban félárnyék.
Vízigény: A földjét tartsuk mindig nedvesen, nyáron naponta öntözni kell. Télen mérsékeljük az öntözést.
Páratartalom: Időnként permetezzük a levelét.
Forrás: Édenkert.hu
|