|
Hogyan gondozzuk a fokföldi ibolyát?
Kedvencünk fokföldi ibolya, amely igazából afrikai ibolya. Egész évben virágzik, színválasztéka hatalmas. Miért ne lehetne asztaldísz a fokföldi ibolya?
Ez a kedves kis színes virág, ha megfelelően gondozzuk, szinte egész évben virágokkal kedveskedik nekünk. egy jól megválasztott kaspóval, vagy virágtartóval kitéve az asztalra, igazi szobadísz lesz otthonunkban.
Színválasztéka igen nagy a fehér, a lila, bíbor, rózsaszín árnyalataiban pompázik. Ma már egyre több helyen látni telt virágú vagy épp mini fokföldi ibolyát. Aki egyszer megszerezett egy gyönyörű fokföldit, utána már szinte vadászni fog az új színekre, és új fajtákra.
Ha több cserép fokföldi ibolyát összeültetünk egy nagyobb lapos tálba, nagyon szép asztaldíszt kapunk. A mini növényeket pedig kisebb tálba, vagy floráriumba ültessük. A nevét tévesen kapta, hiszen az eredeti neve afrikai ibolya.
Tavasztól őszig érdemes a növényt hetente egyszer tápoldatozni virágzó tápoldattal. A locsolásnál a levelét soha ne érje víz, és az elszáradt virágokat távolítsuk el a növényről. Szaporítani levéldugvánnyal vagy tőosztással tudjuk.
Gondozási igényei:
Fényigény:
Kedveli a meleg napos ablakokat, szobákat, félárnyékban nem virágzik.
Vízigény:
Nyáron öntözzük rendszeresen, de a két locsolás között hagyjuk a földjét mindig kiszáradni, télen mérsékelten locsoljuk. Ha kaspóban tartjuk a növényt, figyeljünk oda, hogy ne álljon meg a cserép alatt a víz.
Átültetés:
Kétévente egyszer érdemes átültetni nagyobb cserépbe, A típusú virágföldbe.
Forrás: kertvarazsmagazin.hu
| |